Senarai Penuh Calon PRU-15 Seluruh Negara

PERLIS

P001 PADANG BESAR

1. Datuk Rushdan Rusmi (PN)

2. Ko Chu Liang (Warisan)

3. Datuk Zahidi Zainul Abidin (Bebas)

4. Datuk Zahida Zarik Khan (BN)

5. Mohamad Saad @ Yahya (PH)

P002 KANGAR

1. Zakri Hassan (PN)

2. Datuk Fathul Bari Mat Jahya (BN)

3. Rohimi Shapiee (Warisan)

4. Noor Amin Ahmad (PH)

5. Nur Sulaiman Zolkapli (PEJUANG)

 

 

P003 ARAU

1. Datuk Rozabil Abd Rahman (BN)

2. Abdul Razak Abdul Khalek (PEJUANG)

3. Datuk Seri Shahidan Kassim (PN)

4. Fathin Amelina Fazlie (PH)

KEDAH

 

 

P004 LANGKAWI

1. Tun Dr Mahathir Mohamad (PEJUANG)

2. Datuk Armishah Siraj (BN)

3. Zabidi Yahya (PH)

4. Datuk Suhaimi Abdullah (PN)

P005 JERLUN

1. Dr Abd Ghani Ahmad (PN)

2. Datuk Seri Mukhriz Mahathir (PEJUANG)

3. Dr Mohamed Fadzil Mohd Ali (PH)

4. Datuk Othman Aziz (BN)

P006 KUBANG PASU

1. Datuk Ku Abd Rahman Ku Ismail (PN)

2. Mohd Aizuddin Ariffin (PH)

3. Datuk Amiruddin Hamzah (PEJUANG)

4. Datuk Hasmuni Hassan (BN)

P007 PADANG TERAP

1. Razali Lebai Salleh (PEJUANG)

2. Datuk Seri Mahdzir Khalid (BN)

3. Muaz Abdullah (PH)

4. Nurul Amin Hamid (PN)

P008 POKOK SENA

1. Noraini Md Salleh (Warisan)

2. Datuk Ahmad Yahaya (PN)

3. Noran Zamini Jamaludin (BN)

4. Datuk Mahfuz Omar (PH)

P009 ALOR SETAR

1. Datuk Mohamad Nuhairi Rahmat (PEJUANG)

2. Afnan Hamimi Taib Azamuddin (PN)

3. Fadzil Hanafi (WARISAN)

4. Simon Ooi Tze Min (PH)

5. Nordin Yunus (Bebas)

6. Sofan Feroza Md Yusup (Bebas)

7. Tan Chee Hiong (BN)

P010 KUALA KEDAH

1. Dr Azman Ismail (PH)

2. Syed Araniri Syed Ahmad (Warisan)

3. Ulya Aqamah Husamudin (PEJUANG)

4. Dr Ahmad Fakhruddin Fakhrurazi (PN)

5. Datuk Dr Mashitah Ibrahim (BN)

P011 PENDANG

1. Datuk Awang Hashim (PN)

2. Datuk Zulkifly Mohamad (PH)

3. Abdul Rashid Yob (PEJUANG)

4. Datuk Suraya Yaacob (BN)

P012 JERAI

1. Zulhazmi Shariff (PH)

2. Datuk Seri Jamil Khir Baharom (BN)

3. Sabri Azit (PN)

4. Datuk Nizam Mahshar (PEJUANG)

P013 SIK

1. Maizatulakmam Othman @ Ibrahim(BN)

2. Datuk Latipah Md Yatim (PH)

3. Ahmad Tarmizi Sulaiman (PN)

P014 MERBOK

1. Khairul Anuar Ahmad (WARISAN)

2. Datuk Shaiful Hazizy Zainol Abidin (BN)

3. Nor Azrina Surip (PH)

4. Mohd Nazri Abu Hassan (PN)

5. Datuk Mohamed Mosin Abdul Razak (PEJUANG)

P015 SUNGAI PETANI

1. Dr Mohammed Taufiq Johari (PH)

2. Tan Chow Kang @ Tan Joon Long (PRM)

3. Datuk Marzuki Yahya (PEJUANG)

4. Dr Robert Ling Kui Ee (PN)

5. Datuk Shahanim Mohamad Yusoff (BN)

P016 BALING

1. Datuk Abdul Azeez Abdul Rahim (BN)

2. Cikgu Johari Abdullah (PH)

3. Lt Kol (B) Basir Ab Rahman (PEJUANG)

4. Ustaz Hassan Saad (PN)

P017 PADANG SERAI

1. Hamzah Abd Rahman (PEJUANG)

2. M. Karupaiya (PH)

3. Datuk C. Sivaraj (BN)

4. Datuk Azman Nasrudin (PN)

5. Mohd Bakhri Hashim (Warisan)

6. Sreanandha Rao (Bebas)

P018 KULIM BANDAR BAHARU

1. Datuk Seri Saifuddin Nasution Ismail (PH)

2. Cikgu Roslan Hashim (PN)

3. Mohd Yusrizal Yusoff (PEJUANG)

4. Datuk Muhar Hussain (BN)

KELANTAN

P019 TUMPAT

1. Khairul Azuan Kamarrudin (Warisan)

2. Datuk Mumtaz Md Nawi (PAS)

3. Che Muhammad Asemari Che Ali (PUTRA)

4. Wan Mohd Johari Wan Omar (PH)

5. Datuk Che Abdullah Mat Nawi (BN)

P020 PENGKALAN CHEPA

1. Mohamad Redzuan Razali (Bebas)

2. Nik Faizah Nik Othman (PH)

3. Wan Ahmad Nasri Wan Ismail (PUTRA)

4. Datuk Ahmad Marzuk Shaary (PAS)

5. Dr Mohd Hafiezulniezam Mohd Hasdin (BN)

P021 KOTA BHARU

1. Datuk Seri Takiyuddin Hassan (PAS)

2. Dr Hafidzah Mustakim (PH)

3. Datuk Rosmadi Ismail (BN)

4. Andy Tan @ Awang (PRM)

5. Prof Datuk Dr Che Musa Che Omar (PUTRA)

6. Izzat Bukhari (Bebas)

P022 PASIR MAS

1. Datuk Husam Musa (PH)

2. Ahmad Fadhli Shaary (PAS)

3. Datuk Ab Ghani Harun (BN)

4. Nasrul Ali Hasan Abdul Latif (PUTRA)

P023 RANTAU PANJANG

1. Datuk Dr Ibrahim Ali (PUTRA)

2. Datuk Siti Zailah Mohd Yusoff (PAS)

3. Mohd Zain Ismail (PRM)

4. Zulkarnain Yusoff (BN)

5. Wan Shah Jihan Wan Din (PH)

P024 KUBANG KERIAN

1. Dr Wan Ahmad Kamil Wan Abdullah(PH)

2. Mohamad Rizal Razali (PUTRA)

3. Datuk Nurul Amal Mohd Fauzi (BN)

4. Datuk Seri Tuan Ibrahim Tuan Man (PAS)

P025 BACHOK

1. Mohd Syahir Che Sulaiman (PAS)

2. Nor Azmiza Mamat (PH)

3. Mohd Zulkifli Zakaria(Bebas)

4. Kamarul Azam Osman (PUTRA)

5. Datuk Mohd Zain Yasim (BN)

P026 KETEREH

1. Rahimi L Muhamud (PH)

2. Marzuani Ardila Ariffin (BN)

3. Mejar Jen (B) Datuk Khlir Mohd Nor (PAS)

4. Hanif Ibrahim (PUTRA)

P027 TANAH MERAH

1. Bakri @ Mohd Bakri Mustapha (BN)

2. Mohamad Suparadi Md Noor (PH)

3. Mohd Nasir Abdullah (PUTRA)

4. Nik Sapeia Nik Yusof (Bebas)

5. Datuk Seri Ikmal Hisyam Abdul Aziz (PAS)

P028 PASIR PUTEH

1. Kapten (B) Wan Marzudi Wan Omar (PUTRA)

2. Datuk Zawawi Othman (BN)

3. Muhammad Husain (PH)

4. Datuk Dr Nik Muhammad Zawawi Salleh (PAS)

P029 MACHANG

1. Datuk Ahmad Jazlan Yaakub (BN)

2. Mejar (B) Muhamad Seman (PUTRA)

3. Wan Ahmad Fayhsal Wan Ahmad Kamal (PN)

4. Rosli Allani S Abdull Kadir (PH)

P030 JELI

1. Dr Muhammad Daud (Putra)

2. Zahari Kechik (PAS-Bersatu)

3. Norwahida Patuan (BN)

4. Md Radzi Wahab (PH)

P031 KUALA KRAI

1. Abdul Latiff Abdul Rahman (PAS)

2. Datuk Mohamed Zulkepli Omar (BN)

3. Norashikin Che Omar (PUTRA)

4. Mohd Hisyamuddin Ghazali (PH)

P032 GUA MUSANG

1. Tengku Razaleigh Hamzah (BN)

2. Datuk Mohd Azizi Abu Naim (PAS)

3. Dr Samsu Adabi Mamat (PUTRA)

4. Asharun Uji (PH)

TERENGGANU

P036 KUALA TERENGGANU

1. Mohamad Abu Bakar Muda (PEJUANG)

2. Datuk Mohd Zubir Embong (BN)

3. Datuk Raja Kamarul Bahrin Raja Ahmad Shah (PH)

4. Datuk Ahmad Amzad Hashim (PN)

P038 HULU TERENGGANU

1. Datuk Rozi Mamat (BN)

2. Datuk Rosol Wahid (PN)

3. Alias Ismail (PH)

4. Mohd Khadri Abdullah (PEJUANG)

PULAU PINANG

P041 KEPALA BATAS

1. Dr Siti Mastura Mohamad (PN)

2. Datuk Seri Reezal Merican Naina Merican (BN)

3. Danial Abdul Majed (PH+MUDA)

 

 

P042 TASEK GELUGOR

1. Datuk Wan Saiful Wan Jan (PN).

2. Muhammad Yusoff Mohd Noor (BN)

3. Abdul Halim Sher Jung (GTA)

4. Razak Ridzuan (PH)

5. Mohd Akmal Azhar (WARISAN)

P052 BAYAN BARU

1. Saw Yee Fung (BN)

2. Ooi Chuan Aun (Warisan)

3. Ravinder Singh Mall Singh (PRM)

4. Kan Chee Yuen (Bebas)

5. Sim Tze Tzin (PH)

6. Oh Tong Keong (PN)

P053 BALIK PULAU

1. Datuk Shah Headan Ayoob Hussain Shah (BN)

2. Datuk Muhammad Bakhtiar Wan Chik (PH)

3. Datuk Seri Johnny c’Hng Ewe Gee (Bebas)

4. Muhammad Harris Idaham Abdul Rashid (PN)

5. Datuk Seri Sabaruddin Ahmad (Bebas)

6. Ahmad Fazli Mohamad (PEJUANG)

PERAK

 

UTRA
UTRA

 

P063 TAMBUN

1. Datuk Seri Ahmad Faizal Azumu (PN).

2. Datuk Seri Anwar Ibrahim (PH).

3. Datuk Aminuddin Md Hanafiah (BN)

4. Abdul Rahim Tahir (GTA)

P073 PASIR SALAK

1. Zairol Hizam Zakaria (GTA-Putra)

2. Nik Omar Nik Abdul Aziz (PH)

3. Jamaluddin Yahya (PN)

4. Khairul Azwan Harun (BN)

 

 

P075 BAGAN DATUK

1. Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi (BN)

2. Datuk Seri Shamsul Iskandar Mohd Akin (PH)

3. Dr Muhammad Faiz Na’aman (PN).

 

 

PAHANG

P089 BENTONG

1. Tan Sri Liow Tiong Lai (BN)

2. Young Syefura Othman (PH)

3. Datuk Roslan Hassan (PN)

4. Wong Tack (BEBAS)

 

 

P090 BERA

1. Asmawi Harun (PN)

2. Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob (BN)

3. Abas Awang (PH)

SELANGOR

P095 PARLIMEN TANJONG KARANG

1. Azlan Sani Zawawi (PEJUANG)

2. Mohd Rosni Mastol (Bebas)
3. Kapten (B) Datuk Dr Zulkafperi Hanafi (PN)

4. Siti Rahayu Baharin (PH+MUDA)

5. Datuk Habibah Mohd Yusof (BN)

 

 

P096 KUALA SELANGOR

1. Datuk Seri Dr Dzulkefly Ahmad (PH).

2. Tengku Datuk Seri Zafrul Tengku Abdul Aziz (BN).

3. Mohd Noor Mohd Sahar (PN)

4. Mohd Shaid Rosli (GTA).

 

 

P.098 GOMBAK

1. Datuk Seri Mohamed Azmin Ali (PN)

2. Datuk Seri Amirudin Shari (PH).

3. Datuk Megat Zulkarnain Omardin (BN).

4. Aziz Jamaludin Mhd Tahir (GTA).

 

 

P099 AMPANG

1. Rodziah Ismail (PH)

2. Ivone Low Yi Wen (BN)

3. M Raveendran (Bebas)

4. Datuk Zuraida Kamaruddin (PBM)

5. Dr Nurul Ashikin Mabahwi (Pejuang)

6. Lai Wai Chong (Warisan)

7. Sasha Lyna Abdul Latif (PN)

8. Muhammad Shafiq Izwan Mohd Yunos (Bebas)

9. Tan Hua Meng (Bebas)

 

 

P100 PANDAN

1. Rafizi Ramli (PH)

2. Tan Sri Ong Tee Keat (Warisan)

3. Muhammad Farique Zubir Albakri (PN)

4. Nadia Hanafiah (PEJUANG)

5. Datuk Leong Kok Wee (BN-MCA)

P101 HULU LANGAT

1. Mohd Sany Hamzan (PH)

2. Datuk Markiman Kobiran (PEJUANG)

3. Datuk Abdul Rahman Jaafar (Warisan)

4. Datuk Johan Abd Aziz (BN)

5. Dr Mohamed Noortheen Ahamed Mustafa (Bebas)

6. Dr Mohd Radzi Abd Latif ( PN)

P102 BANGI

1. Muhammad Nazrul Hakim Md Nazir (PN)

2. Jamal Hisham Hashim (Bebas)

3. Hoh Lee Lee (BN)

4. Fauzi Hasim (Bebas)

5. Suthan Mookiah (Bebas)

6. Chee Chee Meng (PRM)

7. Syahredzan Johan (PH)

8. Anuar Salleh (GTA).

P105 PETALING JAYA

1. Datuk Mohamad Ezam Mohd Nor (PRM)

2. Dr KJ John (Bebas)

3. Chew Hian Tat (BN)

4. Mazween Mokhtar (PEJUANG)

5. Datuk Theng Book (PN)

6. Lee Chean Chung (PH)

 

 

P107 SUNGAI BULOH

1.Ahmad Jufliz Faiza (PRM)

2. Mohd Akmal Mohd Yusoff (PEJUANG)

3. Sifulinda @ Nurhaslinda Basri (Bebas)

4. Khairy Jamaluddin Abu Bakar (BN)

5. Syed Abdul Razak Syed Long Al Sagoff (BEBAS).

6. R Ramanan (PH)

7. Mohd Ghazali Md Hamin (PN)

P108 SHAH ALAM

1. Azli Yusof (PH)

2. Muhammad Rafique Rashid Ali (PEJUANG)

3. Hizatul Isham Abdul Jalil (BN)

4. Dr Afif Bahardin (PN)

WILAYAH PERSEKUTUAN

 

Parlimen P115 Batu
Parlimen P115 Batu

 

P115 BATU

1. Siti Kasim (Bebas)

2. Tian Chua (Bebas)

3. P Prabakaran (PH)

4. Zulkifli Fattah (Bebas)

5. Too Gao Lan (Bebas)

6. Wan Azliana Wan Adnan (PEJUANG)

7. Azhar Yahya (PN)

8. Naganathan Pillai (Warisan)

9. A Kohilan Pillay (BN)

10. Nur Fathiah Syazwana @ Cleo (Bebas)

P118 SETIAWANGSA

1. Nik Nazmi Nik Ahmad (PH)

2. Bibi Sunita Sakandar Khan (PEJUANG )

3. Izudin Ishak (BN)

4. Lim Yen Tiong (BEBAS)

5. Mior Rosli Mior Mohd Jaafar (BEBAS)

6. Nurul Fadzilah Kamaluddin (PN)

 

 

P119 TITIWANGSA

1. Datuk Seri Johari Abdul Ghani (BN)

2. Khalid Abdul Samad (PH)

3. Dr Rosni Adam (PN)

4. Datuk Seri Khairuddin Abu Hassan (GTA)

 

Parlimen P125 Putrajaya
Parlimen P125 Putrajaya

 

P121 LEMBAH PANTAI

1. Dr Noor Asmah Mohd Razalli (PEJUANG)

2. Fauzi Abu Bakar (PN)

3. Ahmad Fahmi Mohamed Fadzil (PH)

4. Datuk Ramlan Askolani (BN)

P124 BANDAR TUN RAZAK

1. Datuk Seri Dr Wan Azizah Wan Ismail (PH)

2. Datuk Chew Yin Keen (BN)

3. Datuk Kamarudin Jaffar (PN)

P125 PUTRAJAYA

1. Datuk Seri Tengku Adnan Tengku Mansor (BN)

2. Datuk Dr Mohd Radzi Md Jidin (PN).

3. Dr Noraishah Mydin Abd Aziz ( PH).

4. Mohd Rosli Ramli (GTA)

NEGERI SEMBILAN

P129 KUALA PILAH

1. Kamarulzaman Kamdias (PEJUANG)

2. Datuk Eddin Syazlee Shith (PN)

3. Datuk Azman Idris (Warisan)

4. Nor Azman Mohamad (PH)

5. Datuk Adnan Abu Hassan (BN)

 

 

P.132 PORT DICKSON

1. Datuk Seri Aminuddin Harun (PH)

2. Datuk P Kamalanathan (BN)

3. Rafiei Mustapha (PN)

4. Ahmad Idham Ahmad Nadzri (GTA).

MELAKA

P135 ALOR GAJAH

1. Shahril Suffian Hamdan (BN)

2. Datuk Seri Mohd Redzuan Md Yusof (PN).

3. Muhammad Nazriq Abdul Rahman (GTA)

 

 

P136 TANGGA BATU

1. Ghazali Abu (PEJUANG)

2. Shahril Mahmood (Pen)

3: Prof Madya Rusnah Aluai (PH)

4: Bakri Jamaluddin (PN)

5: Datuk Lim Ban Hong (BN)

P.137 HANG TUAH JAYA

1. Adam Adli Abd Halim (PH)

2. Mohd Ridhwan Mohd Ali (BN)

3. Mohd Azrudin Md Idris (PN).

4. Sheikh Ikhzan Sheikh Salleh (GTA)

JOHOR

P141 SEKIJANG

1. Mohamad Salleheen Mohamad (BN)

2. Uzzair Ismail (PN)

3. Dr Mohd Zohar Ahmad (Warisan)

4. Zaliha Mustapa (PH)

5. Mohd Saiful Faizal Halim (PEJUANG)

 

 

P.143 PAGOH

1. Tan Sri Muhyiddin Yassin (PN)

2. Datuk Seri Razali Ibrahim (BN)

3. Iskandar Shah (PH)

 

 

P148 AYER HITAM

1. Datuk Seri Dr Wee Ka Siong (BN)

2. Sheikh Umar Baghrib Ali (PH)

3. Muhammad Syafiq A Aziz (PN)

 

 

P151 SIMPANG RENGGAM

1. Dr Maszlee Malik (PH)

2. Datuk Seri Hasni Mohamad (BN)

3. Kamal Kusmin (GTA)

4. Mohd Fazrul Kamat (PN)

P153 SEMBRONG

1. Datuk Seri Hishammuddin Hussein (BN)

2. Hasni Abas (PH)

3. Aziz Ismail (PN)

P159 PASIR GUDANG

1. Noor Azleen Ambrose (BN)

2. Hassan Abdul Karim (PH)

3. Mohammad Raffi Beran (PEJUANG)

4. Mohamad Farid Abdul Razak (PN)

P161 PULAI

1. Datuk Nur Jazlan Mohamed (BN)

2. Loh Kah Yong (PN)

3. Datuk Seri Salahuddin Ayub (PH)

P162 ISKANDAR PUTERI

1. Tan Nam Cha (PN)

2. Datuk Jason Teoh (BN)

3. Liew Chin Tong (PH)

P163 KULAI

1. Chua Jian Boon (BN)

2. Teo Nie Ching (PH)

3. Datuk Tan Chin Hock (PN)

SABAH

 

 

P169 KOTA BELUD

1. Datuk Seri Abdul Rahman Dahlan (BN)

2. Isnaraissah Munirah Majilis (WARISAN)

3. Madeli @ Modily Bangali (PH)

P170 TUARAN

1. Madius Tangau (PH)

2. Boby Lewat (Bebas)

3. Noortaip Suhaili (Bebas)

4. Joanna Sue Henley Rampas (WARISAN)

5. Muminin Kalingkong @ Norbinsha (PEJUANG)

6. Joniston Lumai @ Bangkuai (GRS)

P173 PUTATAN

1. Awang Husaini Sahari (PH)

2. Datuk Shahelmey Yahya (BN)

3. Poyne Tudus @ Patrick Payne (PEJUANG)

4. Ahmad Mohd Said (Warisan)

P174 PENAMPANG

1. Datuk Ewon Benedick (PH)

2. Richard Jimmy (Bebas)

3. Kenny Chua Teck Ho (GRS)

4. Datuk Darell Leiking (Warisan)

P176 KIMANIS

1. Datuk Mohamad Alamin (BN)

2. Dr Daud Yusof (Warisan)

3. Rowindy Lawrence Odong (PH)

4. Amat Md Yusod (KDM)

5. Yusop Osman @ Othman (Pejuang)

SARAWAK

P193 SANTUBONG

1. Nancy Shukri (GPS)

2. Affendi Jeman (Bebas)

3. Mohamad Zen Peli (PH)

P194 PETRA JAYA

1. Fadillah Yusof (GPS)

2. Sofian Julaihi (PH)

3. Othman Abdillah (SEDAR)

P197 KOTA SAMARAHAN

1. Rubiah Wang (GPS)

2. Abang Abdul Halil Abang Naili (AMANAH)

 

 

P198 PUNCAK BORNEO

1. Datuk Willie Mongin (GPS)

2. Diog Dios (PH)

3. Tomson Ango (PBK)

 

 

P203 LUBOK ANTU

1. Tambat @ Jugah Muyang (PN)

2. Dr Johnichal Rayong Ngipa (PSB)

3. Roy Angau Gingkoi(GPS-PRS)

4. Langga Lias (PH)

P215 KAPIT

1. Datuk Seri Alexander Nanta Linggi (GPS)

2. Khusyairy Pangkas Abdullah(PH)

3. Robert Saweng (PBDSB)

P217 BINTULU

1. Tiong King Sing (GPS)

2. Duke Janteng (PN)

3. Chiew Chan Yew (PH)

P222 LAWAS

1. Japar Suyut (PH)

2. Baru Bian (PSB)

3. Datuk Henry Sum Agong (GPS)

Sumber: Berita Harian

Jika anda mengalami kemurungan dan tekanan hubungi:
MHPSS di 03-29359935 atau 014-3223392

Talian Kasih 15999 / WhatsApp Talian Kasih di 019-2615999 (Bagi pelbagai bantuan aduan keganasan rumahtangga dan pelbagai lagi masalah seperti penderaan);

KSK-Care JAKIM di WhatsApp 0111-9598214
Befrienders Kuala Lumpur di talian 03-76272929



CPRC Kebangsaan KKM
Telefon : 03 8881 0200 / 03 8881 0600 / 03 8881 0700
Whatsapp : +60178429454
Email : [email protected]

Kongsikan kepada keluarga dan rakan anda


Baca Artikel Menarik:

Layari Laman Facebook MYKMU.NET




Myvi diterbalik kerana mengejek,langgar penghantar makanan (Video)

“Are You F*ck….” – Tular Video Calon MUDA Kepala Batas Mencarut Ketika Berucap (Video)

Anak belasah ibu kerana tak kemas rumah

Related Articles

Back to top button
%d bloggers like this:

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker