#PRNMelaka: Senarai Penuh Calon Bertanding PRN Melaka

Sebaran :

#PRNMelaka: Senarai Penuh Calon Bertanding PRN Melaka

CALON PRN MELAKA

N01: KUALA LINGGI: MELAKA: 10,928

1. Rosli Abdullah(BN-UMNO)
2. Julasapiyah Kassim(PH-Amanah)
3. Kamisan Palil(Bebas/IND)
4. Aziah Mohd Sa’ad(PN-PAS)
(2018: Datuk Ismail Othman: BN-UMNO: Maj: 1,372)



N02: TANJUNG BIDARA: MELAKA: 10,133

1. Datuk Mas Ermieyati Samsudin(PN-Bersatu)

2. Zainal Hassan(PH-PKR)
3. Datuk Seri Ab Rauf Yusoh(BN-UMNO)
(2018: Datuk Md Rawi Mahmud: BN-UMNO: Maj: 2,864)

Calon-calon Dewan Undangan Negeri (DUN) N2 Tanjung Bidara (dari kiri) Zainal Hassan dari Pakatan Harapan (PH), Datuk Mas Ermieyati Samsudin dari Perikatan Nasional (PN) dan Datuk Seri Ab Rauf Yusoh dari Barisan Nasional (BN) bergambar di Pusat Penamaan Calon Pilihan Raya Negeri Melaka di Bangunan Jawatankuasa Pembangunan dan Penyelarasan Dewan Undangan Negeri (JAPERUN) Tanjung Bidara hari ini. - Foto BERNAMA
Calon-calon Dewan Undangan Negeri (DUN) N2 Tanjung Bidara (dari kiri) Zainal Hassan dari Pakatan Harapan (PH), Datuk Mas Ermieyati Samsudin dari Perikatan Nasional (PN) dan Datuk Seri Ab Rauf Yusoh dari Barisan Nasional (BN) bergambar di Pusat Penamaan Calon Pilihan Raya Negeri Melaka di Bangunan Jawatankuasa Pembangunan dan Penyelarasan Dewan Undangan Negeri (JAPERUN) Tanjung Bidara hari ini. – Foto BERNAMA

 

N03: AYER LIMAU: MELAKA: 11,227

1.Hameed Mytheen Kunju Basheer(BN-UMNO)
2. Mazenah Baharuddin(PH-Amanah)
3. Dr. Nordina Abd Latif(PN-Bersatu)
(2018: Datuk Amirudin Yusof: BN-UMNO: Maj: 1,479)



MASJID TANAH 08 NOVEMBER 2021. (Dari kiri) Calon Barisan Nasional N.04 Lendu,Datuk Seri Sulaiman Md Ali, Calon Perikatan Nasional N.04 Lendu, Mejar (B) Abdullah Mahadi dan Calon Pakatan Harapan N.04 Lendu, Mohamad Asri Ibrahim diumumkan secara rasmi sebagai calon Pilihan Raya Negeri (PRN) N.04 Lendu di Dewan Kompleks Japerun Lendu, Masjid Tanah. NSTP/ASYRAF HAMZAHMASJID TANAH 08 NOVEMBER 2021. (Dari kiri) Calon Barisan Nasional N.04 Lendu,Datuk Seri Sulaiman Md Ali, Calon Perikatan Nasional N.04 Lendu, Mejar (B) Abdullah Mahadi dan Calon Pakatan Harapan N.04 Lendu, Mohamad Asri Ibrahim diumumkan secara rasmi sebagai calon Pilihan Raya Negeri (PRN) N.04 Lendu di Dewan Kompleks Japerun Lendu, Masjid Tanah. NSTP/ASYRAF HAMZAH

N04: LENDU: MELAKA: 10,561

1. Abdullah Mahadi(PN-Bersatu)
2. Mohamad Asri Ibrahim(PH-PKR)
3. Datuk Seri Sulaiman Md Ali(BN-UMNO)
(2018: Datuk Seri Sulaiman Md Ali: BN-UMNO: Maj: 627)

N05: TABOH NANING: MELAKA: 8,661



1. Abu Hashim Abdul Samad(PN-PAS)
2. Zulkiflee Mohd Zin(BN-UMNO)
3. Zairi Suboh(PH-Amanah)
(2018: Datuk Latipah Omar: BN-UMNO: Maj: 740)

N06: REMBIA: MELAKA: 15,756

1. K.Murali(Bebas/IND)
2. Zamri Pakiri(PH-PKR)
3. Sabarudin Kudus(Bebas/IND)
4. Datuk Muhammad Jailani Khamis (BN-UMNO)
5. Zamzuri Arifin(PN-Bersatu)
(2018: Datuk Muhammad Jailani Khamis: PH-PKR: Maj: 1,814)
(2021: Menyertai/Joined BN-UMNO)

N07: GADEK: MELAKA: 12,641

1. P. Shanmugam(BN-MIC)
2. Azafen Amin(Bebas/IND)
3. Laila Norinda Maon(Putra)
4. Mohan Singh(Bebas/IND)
5. Mohd Amir Fitri Muharam(PN-Bersatu)
6. G. Saminathan(PH-DAP)
(2018: G. Saminathan: PH-DAP: Maj: 307)

N08: MACHAP JAYA: MELAKA: 12,487

1. Ngwe Hee Sem(BN-MCA)
2. Law Bing Haw(PH-PKR)
3. Abdul Aziz Osani Kasim(IMAN)
4. Azlan Daud(Bebas/IND)
5. Tai Siong Jiul(PN-Bersatu)
(2018: Datuk Ginie Lim Siew Lin: PH-PKR: Maj: 1,336)

N09: DURIAN TUNGGAL: MELAKA: 13,312

1. Mohd Erfan Mahrilar(Bebas/IND)
2. Zahari Abd. Kalil (BN-UMNO)
3. Datuk Mohd Sofi Abdul Wahab(PH-Amanah)
4. Ja’afar Othman(PN-PAS)
(2018: Datuk Mohd Sofi Abdul Wahab: PH-Amanah: Maj: 763)

 

Idris Haron (kanan) dan Fairul Nizam Roslan (dua kiri) bersama empat calon lain di DUN Asahan selepas sesi penamaan calon di Dewan Besar Kolej Komuniti Selandar. - NSTP/Nazri Abu Bakar
Idris Haron (kanan) dan Fairul Nizam Roslan (dua kiri) bersama empat calon lain di DUN Asahan selepas sesi penamaan calon di Dewan Besar Kolej Komuniti Selandar. – NSTP/Nazri Abu Bakar

 

N10: ASAHAN: MELAKA: 15,745

1. Mohd Noor Salleh(Bebas/IND)
2. Fairul Nizam Roslan(BN-UMNO)
3. Azmar Ab Hamid @ Sha’aim(Bebas/IND)
4. B.Dhanesh(PN-Gerakan)
5. Datuk Seri Idris Haron(PH-PKR)
6. Mohd Akhir Ayob(Bebas/IND)
(2018: Datuk Seri Abdul Ghafar Atan: BN-UMNO: Maj: 275)

N11: SUNGAI UDANG: MELAKA: 22,793

1. Datuk Seri Mohamad Ali Mohamad(BN-UMNO)
2. Dr Mohd Aleef Yusof(PN-Bersatu)
3. Hasmorni Tamby(PH-PKR)
4. Mohd Zahar Hashim(Bebas/IND)
(2018: Datuk Seri Idris Haron: BN-UMNO: Maj: 2,229)
(2021: Menjadi Bebas/Became IND)

N12: PANTAI KUNDOR: MELAKA:15,469

1. Mohamad Ridzwan Mustafa(PN-Bersatu)
2. Datuk Nor Azman Hassan(PH-Amanah)
3. Tuminah Kadi @ Mohd Hashim(BN-UMNO)
(2018: Datuk Nor Azman Hassan: BN-UMNO: Maj: 772)
(2021: Menjadi Bebas/Became IND)

N13: PAYA RUMPUT: MELAKA: 26,455

1. Datuk Rais Yasin(BN-UMNO)
2. Datuk Seri Shamsul Iskandar Md. Akin(PH-PKR)|
3. Muhammad Faris Izwan Mazlan(PN-Bersatu)
4. Mohamad Hashidi Mohd Zain(Putra)
5. Mohd Jaini Dimon(Bebas/IND)
(2018: Datuk Mohd Rafiq Naizamohideen: PH-Bersatu: Maj: 4,259)
(2020: Menjadi PN-Bersatu/Became PN-Bersatu)

N14: KELEBANG: MELAKA: 19,976

1. Bakri Jamaluddin(PN-PAS)
2. Datuk Lim Ban Hong(BN-MCA)
3. Datuk Gue Teck(PH-PKR)
(2018: Datuk Gue Teck: PKR: Maj: 789)

N15: PENGKALAN BATU: MELAKA: 20,821

1. Muhamad Danish Zainudin(PH-DAP)
2. Mohd Azrudin Md Idris(PN-Bersatu)
3. Datuk Norhizam Hassan Baktee(Bebas/IND)
4. Dr Mohd Aluwi Sari(Putra)
5. Datuk Kalsom Nordin(BN-UMNO)
(2018: Datuk Norhizam Hassan Baktee: PH-DAP: Maj: 2,756)
(2020: Menjadi Bebas/Became IND)

N16: AYER KEROH: MELAKA: 25,945

1. Datuk Seri Micheal Gan Peng Lam(PN-Gerakan)
2. Kerk Chee Yee(PH-DAP)
3. Yong Fun Juan(BN-MCA)
(2018: Kerk Chee Yee: PH-DAP: Maj: 9,261)

 

Dari kiri Abdul Hamid Mustapah, Mohammad Alhafiz, Adly Zahari dan Datuk Wira Hasnoor. - NSTP/Syafeeq Ahmad
Dari kiri Abdul Hamid Mustapah, Mohammad Alhafiz, Adly Zahari dan Datuk Wira Hasnoor. – NSTP/Syafeeq Ahmad

 

N17: BUKIT KATIL : MELAKA: 25,410

1. Datuk Hasnoor Sdg Husin(BN-UMNO)
2. Abdul Hamid Mustapah(Bebas/IND)
3. Adly Zahari(PH-Amanah)
4. Muhammad Al Afiz Yahya(PN-PAS)
(2018: Adly Zahari: PH-Amanah: Maj: 3,159)

N18: AYER MOLEK: MELAKA: 17,863

1. Datuk Rahmad Mariman(BN-UMNO)
2. Ahmad Muaz Idris(Bebas/IND)
3. Mohd Fadly Samin(PN-Bersatu)
4. Mohd Rafee Ibrahim(PH-PKR)
(2018: Datuk Rahmad Mariman: BN-UMNO: Maj: 1,805)

N19: KESIDANG: MELAKA: 37,304

1. Seah Shoo Chin(PH-DAP)
2. Patrick Ng Chin Kae(PN-Gerakan)
3. Leong Hui Ying(BN-MCA)
(2018: Seah Shoo Chin (Allex Seah): PH-DAP: Maj: 14,612)

N20: KOTA LAKSAMANA: MELAKA: 28,777

1. Fong Khai Ling (PN-Gerakan)
2. Low Chin Hong(BN-MCA)
3. Low Chee Leong(PH-DAP)
(2018: Low Chee Leong: PH-DAP: Maj: 16,173)

N21: DUYONG: MELAKA: 18,237

1. Gan Tian Soh(Bebas/IND)
2. Mohd Faizal Amzah(Putra)
3. Mohd Noor Helmy Abdul Halem(BN-UMNO)
4. Damian Yeo Shen Li(PH-DAP)
5. Datuk Kamarudin Sidek(PN-PAS)
6. Muhamad Hafiz Ishak(Bebas/IND)
(2018: Damian Yeo Shen Li: PH-DAP: Maj: 2,895)

N22: BANDAR HILIR: MELAKA: 19,909

1. Mak Chee Kin(Bebas/IND)
2. Leng Chau Yen(PH-DAP)
3. Lee Kah Sean(BN-MCA)
4. Clarice Chan Ming Wang(PN-Gerakan)
(2018: Tey Kok Kiew: PH-DAP: Maj: 11,313)

N23: TELOK MAS: MELAKA: 20,712

1. Datuk Mohd Rafiq Naizamohideen(PN-Bersatu)
2. Muhammad Ariff Adly Mohammad(Bebas/IND)
3. Datuk Ashraf Mukhlis Minghat(PH-Amanah)
4. Datuk Abdul Razak Abdul Rahman(BN-UMNO)
(2018: Datuk Noor Effandi Ahmad: PH-Bersatu: Maj: 1,288)
(2021: Menjadi Bebas/Became IND)

N24: BEMBAN: MELAKA: 18,573

1. Dr Mohd Yadzil Yaakub(PN-Bersatu)
2. Azmi Kamis(Bebas/IND)
3. Ng Choon Koon(Bebas/IND)
4. Tey Kok Kiew(PH-DAP)
5. Datuk Koh Chin Han(BN-MCA)
(2018: Datuk Dr Wong Fort Pin: PH-DAP: Maj: 1,345)

N25: RIM: MELAKA: 13,672

1. Azalina Abdul Rahman(PN-Bersatu)
2. B. Prasanth Kumar(PH-PKR)
3. Datuk Khaidhirah Abu Zahar(BN-UMNO)
(2018: Datuk Ghazale Muhamad: BN-UMNO: Maj: 536)

N26: SERKAM: MELAKA: 15,977

1. Norazlanshah Hazali(Bebas/IND)
2. Ahmad Bilal Rahudin(PN – PAS)
3. Muhammad Khomeini Kamal(PH – Amanah)
4. Datuk Zaidi Attan(BN – UMNO)
(2018: Datuk Zaidi Attan: BN-UMNO: Maj: 2,737)

N27: MERLIMAU: MELAKA: 14,014

1. Azrin Ab Majid(PH-Amanah)
2. Dr Muhamad Akmal Saleh(BN-UMNO)
3. Abd Alim Shapie(PN-PAS)
(2018: Datuk Roslan Ahmad: BN-UMNO: Maj: 130)

N28: SUNGAI RAMBAI: MELAKA: 11,837

1. Muhammad Jefri Safry(PN-Bersatu)
2. Farzana Hayani Mohd Nasir(PH-PKR)
3. Nazatul Asyraf Md Dom(Putra)
4. Siti Faizah Abdul Azis(BN-UMNO)
(2018: Datuk Hasan Abd Rahman: BN-UMNO: Maj: 1,669)

#PRNMelaka: Senarai Penuh Calon Bertanding PRN Melaka


Baca Artikel Menarik :

Layari Laman Facebook MYKMU</a


PH sudah tersilap, jangan buat lagi dalam isu calon KM Melaka – Guan Eng

Nik Abduh, Khairuddin kalah kerana bukan team presiden?


Sebaran :

Leave a Reply