Senarai pemenang Festival Filem Malaysia ke-31
Senarai pemenang Festival Filem Malaysia ke-31
FILEM arahan Emir Ezwan iaitu Roh diangkat sebagai filem terbaik, Anugerah Festival Filem Malaysia ke 31 (FFM31) yang berlangsung di Pusat Konvensyen Kuala Lumpur (KLCC) malam tadi (Jumaat).
Ia sekaligus menyaksikan Roh memnbawa pulang trofi dan Dana Kandungan Digital berjumlah RM500,000.
Sementara itu, filem Roh turut meraih lima anugerah lain iaitu Pelakon Kanak-Kanak Terbaik (Putri Qaseh), Lakon Layar Terbaik, Pelakon Pembantu Wanita Terbaik (Junainah M. Lojong), Rekaan Busana Terbaik (Tengku Syahmi) dan Skor Muzik Terbaik (Reinchez Ng).
Kemenangan Roh bagaikan sudah dijangka memandangkan naskhah hebat itu pernah mewakili Malaysia untuk dicalonkan di Anugerah Oscar ke-93 bagi kategori Anugerah Filem Cereka Antarabangsa.
FFM 31 yang berlangsung kali ini menyaksikan sebanyak 55 buah filem dipertandingkan merangkumi 32 filem berbahasa Melayu manakala lapan (Mandarin), 11 (Tamil) dan empat (lain-lain).
SENARAI PENUH PEMENANG FFM31
Sinematografi Terbaik – Low Soon Keong (Fly By Night)
Pelakon Kanak-Kanak Terbaik – Putri Qaseh (Roh)
Lagu Tema Terbaik – Ayuhlah (Suatu Ketika)
Penyunting Terbaik – Heng Yin Chau (Fly By Night)
Pelakon Wanita Harapan – Fify Azmi (Wira)
Pelakon Lelaki Harapan – Anding Indrawani (Headhunter)
Pengarah Harapan – Zahir Omar (Fly By Night)
Cerita Asal Terbaik – Tan Twan Eng (The Garden Of Evening Mists)
Lakon Layar Terbaik – Emir Ezwan (Roh)
Anugerah Khas Penggiat Belakang Tabir – Datuk Seri Dr. Ahmad Nawab
Anugerah Karyawan Sepanjang Zaman – Fauziah NawiAnugerah Karyawan Sepanjang Zaman – Fauziah Nawi
Pelakon Pembantu Wanita Terbaik – Junainah M. Lojong (Roh)
Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik – Remy Ishak (Sangkar)
Filem Box Office – Ejen Ali The Movie
Poster Terbaik – Walk With Me
Kesan Khas Visual Terbaik – The Garden Of Evening Mists
Tatarias Terbaik – Ella Sandera (Sangkar)
Rekaan Busana Terbaik – Tengku Syahmi (Roh)
Skor Muzik Terbaik – Reinchez Ng
Penataan Seni Terbaik – Sangkar
Penataan Bunyi Terbaik – Ejen Ali The Movie
Anugerah Khas Juri 1 – Suatu Ketika
Anugerah Khas Juri 2 – Geran
Anugerah Khas Juri 3 – Headhunter
Pelakon Wanita Terbaik – Sinje Lee (The Garden Of Evening Mists)
Pelakon Lelaki Terbaik – Zul Ariffin (Sangkar)
Pengarah Terbaik – Khabir Bhatia (Sangkar)
Filem Terbaik – Roh
Senarai pemenang Festival Filem Malaysia ke-31
Baca Artikel Menarik :
- Kongsi suara suami lafaz cerai buat ramai sebak
- Armada dibawah Wan Fayhsal gagal – Armada Bersatu
- SPRM lucut hak RM540,000, 8 keping emas milik bekas KSU
- Saya akan terus membela diri dan menegakkan kebenaran di mahkamah dunia – Najib
- Netizen geram lihat pelajar jadikan rakan ‘punching bag’
- PrnSarawak: Ali Biju tidak boleh tarik diri
- Ambil kira siasatan ‘pemain utama’ skandal 1MDB
- Ebit Lew bergambar dengan samseng jalanan Rio De Janeiro
- Jejaka Sarawak kahwin dua wanita serentak
- Menteri Kewangan perlu bertaubatlah, banyak kes bunuh, jenayah akibat arak
- Rider ditindas: Mana SUHAKAM? Malulah ada agensi sebegini
Layari Laman Facebook MYKMU</a
‘Asean Lady’ Milik Vincent Tan Akan Dijual Pada Harga RM143 Juta